• Witamy

    Wasze rodzinne centrum handlowe

  • Centrum Handlowe Panorama

    Centrum Handlowe PANORAMA

  • Fabryka Formy

    Fabryka Formy - centrum fitness

 

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - Sobota

10:00 - 21:00

Niedziela

10:00 - 20:00

ulica indyjska 415

         
     C.H Panorama we współpracy z Fundacją SEWA zaprasza na niesamowitą ulicę tryskającą kolorami, zapachami, nastrojami, ciekawymi osobowościami. To wszystko będzie można doświadczyć na ULICY INDYJSKIEJ. W ciągu dwóch dni zamienimy Panoramę w tętniącą życiem przestrzeń, a każdy znajdzie w niej inspiracje dla siebie.

21 maja SOBOTA 12:00 do 18:00
Program Artystyczny 14:00 do 17:00
22 maja NIEDZIELA 12:00 do 17:00
Program Artystyczny 14:00 do 17:00

Artyści, którzy wystąpią w programie głównym:

KONCERT ŚWIATŁA I DŹWIĘKÓW - VJ PATHFINDER JAREK NOWICKI jest ciekawym polsko-niemieckim artystą, ożywiającym poprzez animacje audiowizualną jego własne obrazy. W 2010 roku zadecydował, że jego liczne akryle, płótna malowane olejami, graffiti zalegające w jego pracowni tkwią w bezruchu, dlatego postanowił je pobudzić do działania. „Architekt” próbujący rozbić granice między malowaniem, rzeźbą, a sztuką wideo. Odbudowuje, rozwiązuje i łączy w całość według własnej percepcji. Na Ulicy Indyjskiej zabierze nas w podróż do światła i dźwięków, zachwyci subtelnością, liczną symboliką i kolorystyką swoich wizji w rytm inspiracji indyjską muzyką.

TANIEC BOLYWOOD - DUET "Jeg, duj....ROMA"
tworzą siostry ZUZA i HANKA KRAJNIK , które swoją fascynację kulturą romską przejęły od rodziców. Jako małe dziewczynki zaczęły towarzyszyć im na międzynarodowym festiwalu "Romane Dyvesa" organizowanym w Gorzowie Wlkp. Ich marzeniem od najmłodszych lat była nauka tańca cygańskiego, od czterech realizują to marzenie pobierając lekcje u najlepszych instruktorek w Polsce. Tańczą w stylu polskiej i ruskiej Romy.
Dzisiaj Zuza i Hanka biorą udział w wielu spotkaniach mających na celu upowszechnianie kultury romskiej, a także towarzyszą na scenie solistom i zespołom romskim takim jak : "Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni" (Polska), "Vanessa & Sorba" (Niemcy), "Shol Romen" (Rosja) ...
W 2014 roku debiutowały na wielkiej scenie Festiwalu Kultury Romskiej w Ciechocinku, wzbudzając ogromny entuzjam wśród licznie przybyłej na to wydarzenie publiczności. W roku 2015 na ciechocińskim festiwalu wystąpiły u boku światowej sławy śpiewaczki z Moskwy Leonsi Erdenko. W tym roku też jadą i znów podbiją serca romskiej publiczności.
Jako, że Indie są kolebką kultury romskiej, siostry do swojego programu tanecznego włączyły garść tańców w stylu bollywood.

STUDIO TAŃCA ORIENTALNEGO „AISHA” - Anna Pakuła
Taniec brzucha to pradawny taniec kobiet starożytnego Egiptu, wywodzący się z kultu bogini Izydy. Taniec ten łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.Obecnie taniec brzucha jest jednym z najmodniejszych tańców wśród kobiet, uczy miękkości ruchów, kokieterii, ale również samoakceptacji i pewności siebie. Ponadto kształtuje sylwetkę oraz wzmacnia mięśnie kręgosłupa i miednicy. Wyzwala radość i witalność oraz jest jednym z najlepszych sposobów na pokonanie codziennego stresu oraz na zabłyśnięcie na parkiecie.
Wystarczy chwila, by z księgowej przeistoczyć się w "księżniczkę" z opowieści Szeherezady.

TERAPEUTYCZNE SZKOŁA JOGI MAGDALENA HELUSZKA
Minęło 5 lat odkąd Joga stała się moją miłością i sposobem na życie.
Joga najpierw stała się moją pasją, ale już od momentu pierwszych zajęć w 2009r. wiedziałam, że chcę i będę nauczycielem jogi. Poczułam, że odnalazłam siebie. I tak z nauczyciela ekonomii przekształciłam się na nauczyciela duchowego, ten proces wciąż trwa.
W obecnym, pędzącym świecie ludzie wciąż gonią za pieniędzmi, za pracą, rywalizują ze sobą, by piąć się jeszcze wyżej i wyżej, by zarabiać więcej i więcej, myślą, że to ich uszczęśliwi. Wyznaczają sobie kolejne cele w drodze do pieniędzy i kariery. Tkwiłam w tym systemie kilkanaście lat, do momentu gdy zaczęło mi brakować wewnętrznego spokoju i szczęścia. Szukałam różnych rozwiązań, by czuć się lepiej „we własnej skórze”. I tak na mojej drodze pojawiła się joga.
W moim świecie joga stała się dla mnie terapią na ukojenie nerwów, terapią na depresję, na pogodzenie się ze sobą, ze swoim życiem, ze światem wewnętrznym i zewnętrznym. Zależy mi na tym, aby zarazić jak największą grupę ludzi swoją pasają i miłością do jogi.

SUMAN KARKI - nepalski i indyjski zapis devanagari - czyli alfabet, którym będzie można zapisać włase imię oraz wybrane słowa i zwroty w języku nepalskim i hidi. Suman pokaże am zapis w językach o tak zróżnicowanej pisowni.

JACEK GRECZYSZYN
Prezetacja starożytych RUN SŁOWIAŃSKICH, GŁAGOLICY i GŁĘGOLICY - starożytne słowiańskie sposoby zapisu, ich głębia, urok i możliwości, z tego samego okresu co starożytny sanskryt indyjski.
Notka biograficzna: Jacek "Siwy Jar" Greczyszyn, pisarz (1974), twórca takich książek jak "Kruki Urojenia" - gry fabularnej na podstawie mitologii słowiańskiej; "Tarot Słowiański" - przyporządkowujący rodzime bóstwa do arkan tarota; "Glęgolica: Obrazowanie albo pojęcie o wyobrażeniu" zawiera głagolicę przystosowaną do współczesnego języka polskiego oraz przedstawia sposoby wewnętrznej pracy z językiem i przyrodzonymi siłami w oparciu o ten sposób zapisu; "Biełwica – obrazowanie" opis pewnego zestawu runów starosłowiańskich wraz z technikami ich użycia w przestrzeni przyczynowej.

ULICĘ INDYJSKĄ wypełnią :

SMIAKI INDII – stoisko kulinarne, na którym będzie można spróbować potraw inspirowanych licznymi podróżami do Indii, przygotowanych przez małżeństwo polsko-nepalskie. Smak to jeden z najważniejszych zmysłów a dzielenie się jedzeniem ze wszystkimi to bogata indyjska tradycja. Na ulicach w Indiach każdy dostanie strawę, wszędzie unoszą się zapachy, przyciągają nawoływania kucharzy, potrawy ciekawią swoim wyglądem, uczta trwa.

GALERIA ZDJĘĆ - wystawa zdjęć pt: "TAM GDZIE ROSĄ KOKOSY" przywiezionych z 9 miesięcznej wyprawy do Nepalu i Indii przez MAGDALEĘ STYCZEŃ-KARKI. Z plecakiem na plecach i mężem - Nepalczykiem poruszali się lokalnymi autobusami i pociągami, w których potrafili przejechać 3 dni i 3 noce. Zaglądali w miejsca gdzie białym turystom zakazano wstępu. Próbując uchwycić kolory, życie Indii i Nepalu w małym aparacie fotograficznym. Obydwa kraje azjatyckie mają wiele wspólnego ze sobą: religie, kolory, biedę i bogactwa ducha każdego z nich. Wszystko to, gdy Magdalena postanowiła kupić bilet w jedną stronę do Nepalu i poślubić tam Nepalczyka.
Zdjęcia z wystawy będą na sprzedaż, a uzbierane w ten sposób pieniądze są pomocą dla zaprzyjaźnionej nepalskiej rodziny.

"MOJA AYURWEDA DLA CIAŁA I DUCHA " to warsztaty prowadzone z jadalnych kosmetyków, talizmanów-łapacze snów i zdrowego odżywiania wg indyjskiej medycyny naturalnej. Ajurweda to medycyna indyjska pokazująca jak zdrowo żyć, być zrelaksowanym i wykorzystywać na co dzień to co znajduje się wokół nas i blisko nas. Warsztaty mają na celu uświadamiania, jak ważne jest byśmy sięgali po rodzime produkty, skupiali się na lokalnej tradycji i kulturze. Będzie można zrobić jadalny balsam, spróbować masali - bazy każdej potrawy, dowiedzieć się jak łatwo zadbać o siebie i swoich bliskich, nauczyć się wyplatać łapacze snów - w zgodzie z duchami natury.

INDYJSKI JARMARK – to sklepiki w których będzie można kupić wspaniałe indyjskie pamiątki, przywiezione prosto z Indii, wytargowane od najlepszych hurtowników, zakupione od lokalnych artystów, kobiet wyrabiających ręcznie materiały, biżuterie, ozdoby do domu.

INDYJSKA MODA – to przestrzeń na to by zmienić swój strój na typowo indyjski, poczuć jakie szaty zdobią człowieka w tak różnorodnym kraju, indyjskie stroje cechuje lekkość i przewiewność, a oczy zakochują się w kolorach na zawsze. W dobranym stroju będzie można zrobić sobie zdjęcie na tle królewskiego pałacu, symbolu miłości Tadż Mahal.

HENNA – w Indiach dopełnieniem stroju jest ozdoba ciała, obok bogatej biżuterii, ciało maluje się henną. Henna jest wiecznie zielonym drzewem rosnących w tropikach, tradycja ozdabiania ciała henną ma kilka tysięcy lat. Kobiety i dzieci malują się z okazji uroczystości ślubnych, festiwali religijnych, lub by po prostu pięknie wyglądać. Na twarzy wokół oczu maluje się Gopinaty, najczęściej są to małe, kolorowe kwiatki, ślicznie rozświetlające urodę.

KLUB PODRÓŻNIKA – będzie można podzielić się swoimi wrażeniami z podróży po Azji, opowiedzieć o doświadczeniach, wymienić kontaktami, zainspirować i poradzić jak podróżować.

FILOZOFIA INDII – będziemy doświadczać indyjskiej duchowości w ceremonii PUJA (pudża), rozmawiać o wedyjskiej filozofii i starożytnym, symbolicznym zapisie alfabetycznym: nepalskie i indyjskie dewanagari i starożytna glęgolica. Również będzie można obejrzeć indyjskich instrumentów.

JOGA – sposób na przywrócenie równowagi ciała i umysłu. Wykonuje się tzw asany, czyli połączenie pozycji ciała z właściwym oddechem. Najbardziej znane jest Powitanie Słońca. „Joga jest zatrzymaniem poruszeń umysłu”, czyli ujarzmianiem niepokoju, który wprowadza w nasze życie choroby, zmęczenie, brak silnej woli. W połączeniu z medytacją jest powszechna we wszystkich kulturach świata.

PRZESTRZEŃ DLA DZIECI – przestrzeń dla dzieci to miejsce święte, bo dzieci w Indiach i Nepalu uważane są za bogów, traktowane z wielką miłością. Każde dziecko to skarb tego świata, wrażliwość, niewinność, czystość. Dlatego na Ulicy Indyjskiej dzieci będą tworzyły mandale, łączyły kolory według swojej intuicji, rysowały kształty uwalniające dziecięcą fantazję. Mandale to symbol radości, porządku świata, przemawiający językiem barw i obrazem duszy.

Z ogromną radością zapraszamy Państwa, by podzielić się z Wami radością jaką przeżywa się wspólnie dzieląc każdy czas.