• Witamy

    Wasze rodzinne centrum handlowe

  • Centrum Handlowe Panorama

    Centrum Handlowe PANORAMA

  • Fabryka Formy

    Fabryka Formy - centrum fitness

 

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - Sobota

10:00 - 21:00

Niedziela

10:00 - 20:00

Już 13 października CH PANORAMA zaprasza na wydarzenie edukacyjne: ,,Stop. Bezpieczni na Drogach” W godz. 12.00-18.00 zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach organizowanych w ramach ogólnopolskich spotkań promujących bezpieczeństwo na drogach.
W trakcie spotkania dzieci na specjalnej symulacyjnej zebrze tj. pasach dla pieszych nauczą się w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnie. Każda osoba, która prawidłowo zda instruktaż otrzyma odznakę wzorowego pieszego. W ten sposób najmłodsi uczestnicy będą mogli przećwiczyć jak zachować się na jezdni np. w drodze do szkoły.
Kolejną strefą, która będzie edukować w zakresie bezpieczeństwo drogowego jest „Miasteczko edukacyjne” - tutaj z wykorzystaniem specjalnej maty i znaków drogowych uczestnicy będą mogli szczegółowo zapoznać się z przepisami ruchu drogowego.
Na specjalnym torze, będzie można na własnej skórze przekonać się „jak widzi pijany kierowca” i jak wielkie stwarza zagrożenie. Organizatorzy spotkań chcą uświadomić zarówno dorosłych, jak i młodzież, że nawet niewielka ilość alkoholu, czy też środków odurzających może być przyczyną poważnego wypadku prowadzącego do śmierci.
Co roku na polskich drogach ginie ok. 3 tyś osób. Warto zwrócić uwagę, że do zdarzeń tych dochodzi głównie przy dobrych warunkach atmosferycznych i na prostej drodze. Często kierowcy przeceniają swoje umiejętności.
Bez względu jaką funkcję pełnimy w ruchu drogowym czy jesteśmy kierowcami, czy też pieszymi bądźmy ostrożni i już dziś zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszych dzieci. Edukacja dotyczące prawidłowych zachowań na drodze jest podstawowym elementem umożliwiającym uchronienie dziecka przed kolizją oraz wypadkiem drogowym.

bezpieczninadrogach